Розлучення в Україні через суд

В Україні процедура розірвання шлюбу може проходити двома способами: через ЗАГС і через суд. І якщо в першому випадку у людей не виникає особливих проблем, в разі вирішення питання через суд можуть з’явитися певні труднощі. В основному це пов’язано з порядком подачі документів, адже розлучення через суд має певні відмінності у порівнянні з більш звичним процесом в РАГСі. Тому, щоб надалі у вас не виникало труднощів і зайвих питань, ми вирішили підготувати спеціальний матеріал, в якому розповімо, як подати на розлучення в Києві і як позбавити батька батьківських прав.

Що потрібно знати про розлучення через суд

Існує два головних компонента, через які процес припинення шлюбу відбувається шляхом із залученням суду. По-перше, це відбувається через відмову одного з подружжя розлучатися, а по-друге, розлучення здійснюється через суд, якщо у батьків є спільні неповнолітні діти. У першому випадку один з подружжя подає до відділення суду позов про розірвання шлюбу, а в разі наявності дітей готується спільна заява на розлучення з обопільної згоди. Також, потрібно проконсультуватися з юристом, що сказати як причини розірвання шлюбу.

Також потрібно в обов’язковому порядку подати заяву про розлучення через суд, в якому буде вказано, з ким із батьків дитина буде жити після розлучення, і якою буде роль батька або матері, яка проживає окремо. Відзначимо, що діти, які досягли чотирнадцятирічного віку, можуть самостійно вибирати, з ким із батьків вони хочуть жити.

При обопільній згоді сторін розлучення через суд займає один місяць. Якщо ж один з подружжя не дає згоди на розірвання шлюбу, процес затягується на термін до трьох-чотирьох місяців.

Перелік документів для розлучення через суд

Якщо ви прийняли рішення про припинення шлюбу, вам необхідно підготувати:

Позов про розлучення (по 1 примірнику від кожного чоловіка)
Квитанція про оплату судового збору
Копію паспорта позивача
Копію свідоцтва про народження дитини
Свідоцтво про шлюб (тільки оригінал)

Як позбавити батька батьківських прав?

Позбавлення батьківських прав відбувається виключно через суд. Найголовніше, що варто знати про цей процес – він може бути здійснений тільки при наявності фактів, які свідчать про невиконання батьківських обов’язків. Якщо з цим немає проблем, необхідно подати в суд такі документи:

  • Паспорт і свідоцтво про народження дитини
  • Свідоцтво про розлучення (за наявності)
  • Заява дитини (якщо він досяг 10-річного віку)
  • Характеристика та довідка зі школи
  • Довідку з роботи від батька, який подає заяву
  • Документи, які доводять невиконання батьківських обов’язків
  • Висновок психолога про дитину

Якщо всі ці папери зібрані, процес переходить в суд, і за місцем проживання відповідача подається відповідний позов.

Детальнішу інформацію про ціни та про дану послугу
можна дізнатись у наших професійних юристів
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
xcops